Pierwsze mecze Play Off już za nami

W minioną niedzielę 24.02.2019 r. odbyła się pierwsza kolejka rundy Play Off, w której to zespoły w parach walczą o miejsca w Finałach.

I tak na pierwszy ogień poszły zespoły Fantastic Four i Kasztaniaki. Fantastyczni na ten mecz przybyli w mocno okrojonym składzie i musieli skorzystać z usług młodych zawodników OSiR. Kasztaniaki także wystąpili w nieco odmiennym składzie bez swojego lidera. Spotkanie przebiegało w iście towarzyskim nastroju, zawodnicy obydwu drużyn nie forsowali tempa ani sił ale zdecydowanie skuteczniejsi w tym meczu okazali się zawodnicy F4 i to oni objęli od początku prowadzenie i kontrolowali je przez całe spotkanie. Jedynie w III kwarcie Fantastyczni dostali lekkiej zadyszki i nieznacznie przegrali tę odsłonę lecz spora zaliczka punktowa z poprzednich części pozwoliła utrzymać wynik dla nich korzystny. Na uwagę zasługuje fakt że F4 mimo korzystania z usług młodzieży praktycznie tylko w trójkę prowadzili rozgrywkę a młodzi jedynie bardziej statystowali a z tej trójki na wyróżnienie zasługuje Darek DARO Kosel, który jako jedyny w tej edycji uzyskał triple-double.

Uznanie w oczach sędziów uzyskali w tym meczu:

Dariusz KOSELFantastic Four

Robert RUCIAKKasztaniaki

Następnie na placu boju zameldowały się zespoły Pomyłka i Wściekłe Pięści Węża. Miał być to mecz dnia i faktycznie takim był. Przy dość umiarkowanym tempie spotkania od początku bardziej skoncentrowani byli zawodnicy WPW i to oni przez cały mecz kontrolowali wynik spotkania. W pierwszej odsłonie wypracowali sobie niewielką bo 7 punktową przewagę i cały czas jej pilnowali. Zawodnicy Pomyłki co rusz doskakiwali na minimalną różnicę aby ponownie w wyniku niepotrzebnych strat czy nieudanych zagrań zaczynać odrabianie od nowa. W zespole Pomyłki wyraźnie brakowało siły napędowej w postaci Adama Lewandowskiego co obnażyło nieco słabości zespołu i co skrzętnie wykorzystały Węże. W WPW w odpowiednim momencie „odpalił się” Tomek Pabiś który do swej kolekcji trójek dorzucił jeszcze 6. Suma summarum o wyniku meczu decydowało opanowanie w końcówce i dobra gra obydwu drużyn w obronie. Ale troszkę więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy WPW i to pozwoliło im odnieść sukces w tym starciu. Ale sukces ten na pewno podrażnił ambicję i dumę Pomyłki co z pewnością skutkować będzie bardzo ciekawą rywalizację w kolejnych spotkaniach tych obydwu drużyn.

Najlepszymi zawodnikami swoich drużyn wybrani zostali:

Tomasz PABIŚWściekłe Pięści Węża

Piotr KAŁAMAŃSKIPomyłka

Wygranym oraz wyróżnionym gratulujemy wyników, pozostałym życzymy motywacji do osiągania zamierzonych celów i już dzisiaj zapraszamy na kolejne zmagania w Play Off Świnoujskiej Basket Ligi w kolejną niedzielę – tj. 03.03.2019 r.