VI kolejka ŚBL za nami

Hej, hej tu ŚBL 🙂

Za nami VI kolejka rozgrywek na świnoujskim parkiecie. Dzisiaj rywalizowały ze sobą: MSK OSiR vs Kasztaniaki i Zagadka vs Wściekłe Pięści Węża.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
MSK OSiR 17 9 19 18 63 Loss
Kasztaniaki 22 27 17 23 89 Win

Pierwsze starcie rozpoczęło się jak zwykle o godzinie 11:00. Na parkiet wybiegły drużyny Kasztaniaków i młodych graczy z MSK. Faworytem tego meczu była bardziej doświadczona drużyna Kasztaniaków. Tym razem nie było niespodzianki jak poprzednio. „Kasztany” od pierwszych sekund rzuciły się na młodszych kolegów, by szybko zdobyć przewagę. Składne i zespołowe zagrania Kasztaniaków przynosiły efekty i łatwo zdobywali punkty. Zawodnicy OSiRu starali się przeciwstawić, jednak brakowało im mocnych argumentów. Druga kwarta to jeszcze większa dominacja liderów tegorocznych rozgrywek. Bardzo szybka gra, twarda obrona i zdecydowane zwycięstwo w tej odsłonie. MSK nie zdobyły nawet dziesięciu punktów.

Druga połowa, trzecia kwarta o dziwo na korzyść młodych koszykarzy. Wykorzystali oni lekkie rozprężenie Kasztaniaków i tą kwartę wygrali. Ale na ostatnie dziesięć minut ponownie Kasztaniaki zwarły szyki i wszystko wróciło na właściwe tory. Należy też wspomnieć o bardzo dobrej postawie Adriana POCZUJKO, postawił prawie nie do przejścia ścianę pod koszem i zanotował na swoim koncie 6 bloków, czym umocnił się na pozycji lidera w tej klasyfikacji. Ogólnie było to bardzo dobre spotkanie tego zawodnika. Dzisiaj, lider strzelców wyraźnie odpuścił i już tak dużo punktów nie zdobywał, ale też nie musiał, gdyż drużyna bardzo dobrze była dysponowana. Po stronie MSK na wyróżnienie zasłużył Kuba Woźniak, który ciągnął wynik po stronie OSiRu, choć rzut dystansowy nie siedział a skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

MSK OSiR   Kasztaniaki
Zawodnik   Zawodnik
Kuba Woźniak 38 Punkty 25 Karol Śliwiński
Kuba Woźniak 5 Asysty 7 Kilku zawodników
Patryk Hływa 10 Zbiórki 11 Karol Śliwiński

Drugi mecz dnia to nieudany rewanż Zagadki przeciwko Wściekłym Pięściom Węża.

Zagadka 13 14 10 17 54 Loss
Wściekłe Pięści Węża 20 22 22 21 85 Win

W tym meczu bukmacherzy większe szanse na wygraną dawali WPW i tym razem faworyt nie zawiódł. Choć pierwsze minuty wskazywały, że spotkanie będzie wyrównane, to jednak po 5 minutach WPW wrzuciło wyższy bieg i zaczęło odjeżdżać przeciwnikowi. Drużyna Węży nie popełniała błędów w ataku i bardzo skutecznie w obronie uniemożliwiali zawodnikom Zagadki zdobywanie punktów z dystansu. Drugie 10 minut nie zmieniło oblicza spotkania, choć w drużynie Węży zmieniona została niemal cała czteroosobowa obsada parkietu. Spokojne kontrolowanie sytuacji na boisku, nadal było mało strat i widać było rozwagę w grze. Zawodnicy Zagadki starali się, mieli kilka kontr z których zdobywali punkty, ale ich główna broń, czyli rzuty dystansowe nadal były mocno ograniczone.

Po zmianie stron, w większości meczy WPW wkradała się zadyszka i trzecia odsłona bywała przegrywana. Ale nie tym razem. Dzisiaj zawodnicy Węży byli szczególnie skoncentrowani i najwyższą różnicą punktów tą kwartę wygrali. Czwarta kwarta to spokojna gra zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Zwycięzca był już wiadomy, to ta odsłona służyła jako sparing. Składne akcje, szukanie dogodnych pozycji do oddania rzutu i to była najbardziej wyrównana kwarta.