Ostatnia kolejka w tym roku

Ostatnia niedziela przed Świętami na hali OSiR i dwa spotkania w Basket Lidze.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Wściekłe Pięści Węża 20 17 25 24 86 Win
Fantastic Four 21 23 17 12 73 Loss

            Pierwszy mecz tego dnia to pojedynek między Wściekłe Pięści Węża, a Fantastic Four. Przez wielu ekspertów określony meczem kolejki. Drużyny o wyrównanych składach, z podobnym potencjałem ofensywnym jak i defensywnym. Po stronie Fantastycznych zabrakło dwóch podstawowych graczy ale i po stronie WPW też była absencja dwóch zawodników. Pierwsza kwarta pokazała już, że spotkanie będzie zacięte i wyrównane. Drużyny odpowiadały punktem za punkt. Stosunkowo mało strat, twarda, ale czysta gra w obronie i po dziesięciu minutach mieliśmy prawie remis. Kolejne 10 minut i optycznie przewagę osiągnęła drużyna Fantastic i tą odsłonę już wygrali sześcioma punktami F4. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i zawodnicy Węży złapali wiatr w żagle i to oni przeprowadzali bardziej składne akcje. Czołowy strzelec Fantastic Four jakby zgubił celownik i już jego rzuty nie trafiały tak często do kosza. Zawodnicy WPW sprawiali też wrażenie jakby mieli więcej siły i szybciej przemieszczali się po parkiecie. Ostatnia kwarta obrazu gry nie zmieniła. Wściekłe Pięści nadal bezpardonowo atakowali kosz drużyny przeciwnej i przewaga rosła z minuty na minutę. Po pierwszych dwudziestu minutach raczej nikt nie spodziewał się w miarę łatwego i zdecydowanego zwycięstwa WPW.

Wściekłe Pięści Wężą   Fantastic Four
Zawodnik   Zawodnik
Zbigniew Stańczak 22 Punkty 21 Jackowski Jacek
Kilku zawodników 6 Asysty 3 Kilku zawodników
Zbigniew Stańczak 11 Zbiórki 11 Dariusz Kosel

            Na parkiet do drugiego spotkania tego dnia wybiegły ekipy Kasztaniaków i Zagadki.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Kasztaniaki 40 18 24 25 107 Win
Zagadka 13 16 30 12 71 Loss

            Tu faworyt był jeden. Kasztaniaki. Choć pewnie było kilka osób co liczyło na niespodziankę, jednak już pierwsza kwarta raczej nie wskazywała na to, by tego dnia jakaś niespodzianka na parkiecie OSiR Square Garden się wydarzyła. Drużyna Kasztaniaków od pierwszych sekund narzuciła swoje warunki gry. Twarda obrona i szybkie, dokładne akcje pozwoliły na zdobycie chyba rekordowej liczby punktów jeśli chodzi o jedną kwartę. Zdobyli ich aż 40, a drużyna Zagadki odpowiedziała na to zaledwie trzynastoma. Druga kwarta i gra już bardziej wyrównana. Zawodnicy Kasztaniaków wyraźnie zwolnili tępo, zadowoleni tym wysokim prowadzeniem i gra stała się bardziej wyrównana co też i pokazał to wynik ate dziesięć minut Zagadka przegrała zaledwie dwoma punktami. Po zmianie stron doszło do jeszcze chyba większego rozprężenia po stronie Kasztaniaków. Wyraźnie skuteczność rzutowa zmalała, co przeciwnik skrupulatnie wykorzystał i tę odsłonę wygrał. Ale ostatnie 10 minut spotkania to ponownie skuteczna gra Kasztaniaków, a zwłaszcza lidera punktowego Ligi Karola „Maszyny” Śliwińskiego. To on poprowadził swoją drużynę do zdecydowanego zwycięstwa w tym spotkaniu.

Kasztaniaki   Zagadka
Zawodnik   Zawodnik
Karol Śliwiński 53 Punkty 20 Krystian Waliszewski
Andrzej Sukorski 11 Asysty 2 Kilku zawodników
Adrian Poczujko 17 Zbiórki 10 Arkadiusz Waliszewski

            Kolejne spotkania po nowym roku. Tak więc życzymy wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożonarodzeniowych jak i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

            Na hali spotykamy się 5 stycznia 2020 r. Tego dnia grać będą:

11:00 – Zagadka vs MSK OSiR

12:00 – Fantastic Four vs Kasztaniaki

            Wszystkich sympatyków pomarańczowej piłki, ale i tych co za nią nie przepadają  (może się przełamią) serdecznie zapraszamy na halę.