Inauguracja sezonu

Nareszcie. Długo oczekiwany start nowego sezonu w Świnoujskiej Basket Lidze stał się faktem.

Pierwszy mecz to starcie drużyny, która bierze udział w rozgrywkach od początku reaktywacji ligi  – Wściekłe Pięści Węża z nowym teamem Zagadka.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Wściekłe Pięści Węża 14 19 19 27 79 Win
Zagadka 5 14 15 15 49 Loss

            Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobyła drużyna WPW, następnie celnym rzutem za 3 punkty odpowiedziała drużyna beniaminka i było to ostatnie prowadzenie tej drużyny w tym meczu. Weterani parkietu z upływem czasu osiągali coraz większą przewagę. Szanowanie piłki i granie długich akcji owocowało celnymi rzutami do kosza. Zawodnicy Zagadki starali się nawiązać walkę, widać było wolę walki ale też brak jeszcze zgrania i pewności siebie na parkiecie. Może to trema z racji debiutu na OSiR Square Garden.

            Mecz był czysty, mało było przewinień, to też sędziowie nie mieli dużo pracy. Mecz mógł się podobać i był dobrą inauguracją dziesiątego sezonu Świnoujskiej Basket Ligi.

WPW   Zagadka
Zawodnik   Zawodnik
Zbigniew Stańczak 22 Punkty 18 Oskar Chrzanowski
Robert Ruciak 23 Zbiórki 7 Tomasz Gawłowski
Maciej Stopera 7 Asysty 5 Oskar Chrzanowski

 

            Drugie spotkanie dnia to spotkanie znanych już nam drużyn. Kasztaniaki kontra MSK OSiR . Przy brakach kadrowych tego dnia po stronie Kasztaniaków, toteż sensacja wisiała w powietrzu.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Kasztaniaki 21 24 28 36 109 Win
MSK OSiR 16 26 24 28 94 Loss

            Kibice, którzy przybyli tego dnia na halę by oglądać drugie spotkanie nie powinni czuć się zawiedzeni. Spotkanie przez pierwsze trzy kwarty było bardzo wyrównane i prowadzone w szybkim tempie. Ciężko powiedzieć, czy to obrona była słabsza, czy też drużyny były tak skuteczne. W drużynie Kasztaniaków, jak już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić wynik trzymał głównie Karol „Maszyna” Śliwiński. Zdobył w tym spotkaniu aż 67 punktów i to dzięki niemu można powiedzieć, iż faworyt wygrał. Na wyróżnienie też zasługuje postawa Adriana Poczujko który kontrolował grę w obronie i  sześciokrotnie blokował przeciwników. Po stronie młodzieżowej drużyny OSiR, głównie punktującymi byli dwaj zawodnicy – Kuba Woźniak i Jakub Joppek. Jednak wysiłek jaki młodzi zawodnicy włożyli w pierwsze trzy kwarty odbił się na nich w czwartej odsłonie, którą to już wyraźnie przegrali.

Kasztaniaki   OSiR
Zawodnik   Zawodnik
Karol Śliwiński 67 Punkty 34 Kuba Woźniak
Krzysztof Kucier 14 Zbiórki 11 Jakub Joppek
Karol Śliwiński 5 Asysty 2 Kilku zawodników

 

            Sezon się zaczął i co niedzielę zapraszamy wszystkich miłośników koszykówki na odwiedzanie Hali OSiR Square Garden. Najbliższe spotkania:

17 listopada 2019: godz. 11:00 – Zagadka vs Kasztaniaki, godz. 12:00 – Fantastic Four vs Wściekłe Pięści Węża

Autor: Robert „Metal” Ruciak