Poznaliśmy pierwszego uczestnika Wielkiego Finału

W środowy wieczór poznaliśmy pierwszego finalistę Świnoujskiej Basket Ligi. Jest nim zespół Fantastic Four, który pokonał po raz drugi Kasztaniaków. Ekipa przegrana będzie oczekiwała na swojego przeciwnika i zagra z mim o zaszczytne III miejsce.

Co do samego przebiegu spotkania – ze względów kadrowych mecz został przeniesiony na wcześniejszą datę tj. na 27.02.2019 r. Zespoły stawiły się w prawie najmocniejszych składach co wróżyło  nic innego jak tylko dobre spotkanie. I tak właśnie było. Niesamowita wymiana „ognia” zawodników i ogromna praca w obronie – w szczególności centrów (najwyższych ligowych zawodników) dała widowisko, które naprawdę było jednym z lepszych w obecnym sezonie. Kasztaniaki od początku kontrolowali grę i utrzymywali kilku punktową przewagę. Świetnie pod koszem spisywał się Radek Nykiel a koledzy z drużyny co rusz zdobywali punkty z dystansu. Fantastyczni od początku nie mogli złapać rytmu oraz mieli fatalną skuteczność z gry. Później nieco się poprawili ale nie na tyle aby wyjść na prowadzenie. Tempo samej gry dość szybkie ze sporą ilością kontr i efektownych zagrań z obydwu stron. I gdy zapowiadało się już na zwycięstwo Kasztanów nastąpiła diametralna poprawa gry F4. Fantastyczni postanowili bronić na całym boisku co przyniosło im parę przechwytów i łatwych punktów oraz mocno podkręcili tempo, którego prawdopodobnie nie wytrzymali zawodnicy Kasztaniaków. Kasztaniaki odpuścili w obronie i nie wiedzieć czemu obrali fatalną selekcję rzutową co się zemściło i musieli zejść z boiska jako drużyna przegrana. 

Mecz bardzo widowiskowy i zróżnicowany technicznymi umiejętnościami zawodników, w dobrym tempie i z emocjami. Oby więcej takich. Zwycięzcy tym samym jako pierwsi zameldowali się w Finale gdzie czekać będą na swojego rywala który wyłoni się z drugiej pary Play Off. Kasztaniaki będą musieli zadowolić grą o III miejsce.

Najlepszymi zawodnikami meczu za niesamowitą rywalizację pod koszami i super widowisko zostali:

Rafał RULEWICZFantastic Four

Radosław NYKIEL Kasztaniaki

Gratulujemy i zapraszamy na następne spotkania w rundzie Play Off Świnoujskiej Basket Ligi.