IV kolejka Świnoujskiej Basket Ligi

          Jest niedziela i jest koszykówka. Dzisiaj, pierwszego grudnia na parkiecie OSiR Square Garden spotkały się ekipy Fantastic Four vs. MSK OSiR i Wściekłe Pięści Węża vs. Kasztaniaki.

Fantastic Four 93 – 78 MSK OSiR

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Fantastic Four 24 22 30 17 93 Win
MSK OSiR 13 21 21 23 78 Loss

        Pierwszy mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, gdyż młoda drużyna OSiRu  stawiła się na hali po czasie. Nie dość, że spóźnieni to w bardzo okrojonym składzie. Natomiast drużyna „Fantastycznych” chyba w najmocniejszym garniturze. Pierwsze 5 minut wyrównane. Kosz za kosz a na tablicy widniał remis. Po 5 minutach hokejowa zmiana w ekipie Fantastic Four i diametralna zmiana stylu gry Fantastycznych. Piłka zaczęła krążyć szybciej, zawodnicy bardziej ochoczo biegali i punktowo od MSK odjechali. W kolejnych minutach przewaga starszych graczy rysowała się coraz wyraźniej. Mieli przewagę pod koszem dzięki przewadze wzrostu, masy jak i doświadczenia. Jacek Jackowski trafiał rzuty za 3 punkty na pięćdziesięcio procentowej skuteczności, Dariusz Kosel królował na tablicach jeśli chodzi o zbiórki.

Fantastic Four   MSK OSiR
Zawodnik   Zawodnik
Jabłoński Rafał 28 Punkty 33 Woźniak Jakub
Piotrowski Bartłomiej 5 Asysty 4 Woźniak Jakub
Kosel Dariusz 16 Zbiórki 14 Woźniak Jakub

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem faworytów tego meczu. Można powiedzieć, że był to taki trening dla Fantastik Four.

Wściekłe Pięści Węża 81 – 94 Kasztaniaki

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Wściekłe Pięści Węża 19 17 17 28 81 Loss
Kasztaniaki 22 20 27 25 94 Win

          Drugi mecz tego dnia zapowiadany był jako hit kolejki. Dotychczasowy lider tabeli Wściekłe Pięści Węża podejmowały drużynę Kasztaniaki. Praktycznie obie drużyny stawiły się w optymalnych składach co zapowiadało ciekawe widowisko. Pierwsze punkty zdobyła drużyna Kasztaniaków i już prowadzenia nie oddała. Akcje Kasztaniaków były bardziej składne, a dyspozycja rzutowa na wysokim procencie. Drużyna WPW widać było, że się stara, ale piłka nie chciała jakoś znajdować drogi do kosza bronionego przez Kasztany. Widać też było większe zaangażowanie w grze obronnej Kasztaniaków, co owocowało większą liczbą strat u Węży. Pierwsza połowa wygrana zasłużenie przez zespół Kasztaniaków. Trzecia kwarta, to niemoc WPW. Wielka niemoc strzelecka, jak i sporo nieporozumień zawodników Węży pozwoliła drużynie przeciwnej powiększyć przewagę i już spokojnie do końca meczu kontrolować sytuację na parkiecie.

Wściekłe Pięści Węża   Kasztaniaki
Zawodnik   Zawodnik
Obłoj Dariusz 19 Punkty 45 Śliwiński Karol
Jagusz Patryk 4 Asysty 8 Sikorski Andrzej
Obłoj Dariusz 16 Zbiórki 18 Poczujko Adrian

          Spotkanie mogło się podobać. Było prowadzone w szybkim tempie, obrona była twarda, sporo widowiskowych zagrań, a samo spotkanie zadowoliło zgromadzonych na trybunach widzów.

         Jak w każdym spotkaniu wybraliśmy najlepszych graczy poszczególnych drużyn. Dzisiaj zostali nimi: Jabłoński Rafał,   Woźniak Jakub, Śliwiński Karol oraz Stańczak Zbigniew. Nagrodą za wysiłek jest godzinny pobyt w Aquaparku ufundowany przez naszego sponsora  Zdrojową Invest & Hotels operatora Baltic Park Molo Aquapark.

Za tydzień – 0.12.2019r. zapraszamy na kolejne mecze.

Godzina 11:00 MSK OSiR zmierzy się z Wściekłymi Pięściami Węża

Godzina 12:00 Zagadka zmierzy się z Fantastic Four

Zapraszamy.