I piąta kolejka za nami

Hej, hej tu Świnoujska Basket Liga. Jak już zdążyliśmy się pewnie przyzwyczaić w niedzielę rozgrywamy kolejną kolejkę spotkań. Dzisiaj rywalizowały drużnymy: MSK OSiR vs Wściekłe Pięści Węża oraz Zagadka vs Fantastic Four

            Szybko przechodzimy do pierwszego starcia. Wśród bukmacherów WPW było murowanym faworytem. Osoby, które obstawiałyby zwycięstwo młodych zawodników MSK robiły to przez pomyłkę. Ale od początku.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
MSK OSiR 14 12 22 16 64 Win
Wściekłe Pięści Węża 16 12 16 19 63 Loss

            Obie drużyny miały bardzo okrojone składy. Po stronie WPW brakowało 3 podstawowych graczy. Na meczu stawiło się 5 zawodników co było i tak o jednego więcej a niżeli u drużyny OSiRu. Od samego początku drużyny wymieniały się „ciosami”. Oddawanych było dużo rzutów, które jakoś nie mogły znaleźć drogi do kosza. Pierwsza kwarta to dwu punktowe prowadzenie faworytów. Druga kwarta to bardzo wyrównana gra. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Zarówno Wściekłe Pięści Węża jak i MSK miały sporo strat i niecelnych podań. Mogło to wynikać z twardej obrony. Ta odsłona zakończyła się remisem. Po zmianie stron drużyna WPW rozegrała sławetną trzecią kwartę. W tej odsłonie zawodnicy Węży mieli sławetną niemoc, co znakomicie wykorzystali zawodnicy MSK i tą kwartę wygrali 6 punktami. Ostatnie 10 minut ponownie zacięta walka. Drużyna Węży starała się odrobić tą minimalną stratę po trzeciej kwarcie. Starsi zawodnicy doprowadzili do remisu, nawet lekko wyszli na prowadzenie, ale końcówka spotkania należała do OSiRu. Zachowali więcej zimnej krwi i potrafili przeważyć wynik spotkania na swoją korzyść, wyszli na jedno punktowe prowadzenie. I choć w ostatnich sekundach WPW miało szansę by wygrać mecz, ale ostatni rzut spod samego kosza nie udał się.  Gratulujemy pierwszego zwycięstwa młodym zawodnikom.

MSK OSiR   Wściekłe Pięści Węża
Zawodnik   Zawodnik
Kuba Woźniak 28 Punkty 22 Tomasz Pabiś
Kuba Woźniak 4 Asysty 5 Kilku zawodników
Jakub Kosel 11 Zbiórki 18 Robert Ruciak

            Drugi mecz dnia to rywalizacja drużyny Zagadki z Fantastik Four. Tu frekwencja była trochę lepsza, no i podstawowi gracze stawili się na hali.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Zagadka 16 19 19 22 76 Loss
Fantastic Four 38 20 12 25 95 Win

            W tym spotkaniu faworytem była ekipa aktualnego mistrza ŚBL i jak na mistrza przystało od samego początku mocno przycisnęła beniaminka naszej ligi. Akcje szybkie i dokładne. Skuteczność na wysokim procencie jak i twarda gra w obronie. Można by rzec, że pierwsza kwarta ustawiła to spotkanie. Wygrana 22 punktami pozwoliła ekipie „Fantastycznej” na spokojne kontrolowanie meczu. Druga kwarta to już wyrównana gra. Drużyny na zmianę rozgrywały dokładne akcje i trafiały do kosza z przyzwoitą skutecznością. Po zmianie stron ekipa Fantastic Four złapała jakąś zadyszkę i zawodnicy Zagadki starali się to wykorzystać. Celne rzuty za 3 punkty pozwoliły beniaminkowi wygrać tą odsłonę 7 punktami. Finałowa kwarta jednak pokazała kto jest lepszy tego dnia. Szczelna obrona wróciła i już zawodnicy Zagadki nie mieli możliwości oddawała łatwych rzutów. Te 10 minut Fantastic wygrało trzema punktami a całe spotkanie różnicą 19 punktów.

Zagadka   Fantastic Four
Zawodnik   Zawodnik
Arkadiusz Waliszewski 22 Punkty 30 Rafał Jabłoński
Kilku zawodników 3 Asysty 5 Jagielski Emil
Tomasz Gawłowski 11 Zbiórki 17 Rafał Jabłoński

            Za tydzień zaczynamy rundę rewanżową nr 1. Mamy nadzieję, że emocji nie zabraknie i zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców na halę.

15. XII. Na parkiecie zmierzą się:

11:00 – MSK OSiR vs Kasztaniaki

12:00 – Zagadka vs Wściekłe Pięści Węża