Już wiadomo kto zagra w finale

Na Święta Wielkiejnocy zawodnicy czterech drużyn Świnoujskiej Basket Ligi udawali się z konkretnymi planami – jaką taktykę obrać na nadchodzące finały. Czy wzmacniać podkoszowych sałatką, czy też jednak postawić na dietę a co za tym idzie na szybkość obwodowych? Oto jest pytanie.

24.03.2024 r. odbyła się ostatnia – uzupełniająca kolejka sezonu, po której otrzymaliśmy jasny obraz nadchodzących finałów ŚBL. W finałowej grupie FINAL FOUR pierwsze miejsce zajęli Kasztaniaki a drugie miejsce zajęła ekipa AirBall i to te dwie ekipy zmierzą się w dwumeczu o I miejsce i tytuł Mistrza Świnoujskiej Basket Ligi. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy Wściekłych Pięści Węża oraz Usedomers Fireballers, które to zmierzą się o zaszczytne III miejsce.

Dla czterech pozostałych drużyn zmagania w tegorocznej edycji Świnoujskiej Basket Ligi dobiegły końca. W czwórce tej bezapelacyjnie najlepsza była drużyna Zagadki, która ostatecznie uplasowała się na V miejscu. Tuż za nimi – na VI miejscu – zakończyła grę młoda ekipa z MSK OSiR „Wyspiarz”. VII miejsce w tegorocznej koszykarskiej rywalizacji zajęła ekipa Hiltons Pride, która w ostatnich meczach borykała się z poważnymi kłopotami kadrowymi. Ostatnie ale równie ważne VIII miejsce zajęła drużyna Gniewkowo, która w swych szeregach posiadała wyłącznie dziewczęta oraz ich trenera i była najmłodszą ekipą w lidze a swoją grą udowodniła że są w progresie i na pewno zaowocuje to w innych rozgrywkach poza ligą.

Zatem w rywalizacji pozostało już tylko 4 ekipy a my korzystając z okazji, już dzisiaj zapraszamy na finały. Już w najbliższą sobotę 06.04.2024 r. o godzinie 16.00 pierwszy mecz o III miejsce a o 17.15 pierwszy z meczy o I miejsce. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi tydzień później – 13.04.2024 r. Zapraszamy na halę OSiRu przy ul. Piłsudskiego. Będzie się działo.