X kolejka za nami

Niedziela, 19 dzień stycznia i za nami X kolejka rozgrywek ŚBL. Dzisiaj mieliśmy okazję obejrzeć starcie Fantastic Four vs Zagadka i Wściekłe Pięści Węża vs MSK OsiR.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Fantastic Four 18 10 16 11 55 Loss
Zagadka 13 17 24 19 73 Win

Pierwsze spotkanie to pojedynek aktualnych mistrzów Świnoujskiej Basket Ligi z debiutantem Zagadka. U bukmacherów zdecydowanym faworytem była drużyna Fantastycznych, jednak w dniu meczu w mistrza zabrakło kilku zawodników i mieli ograniczoną ławkę. Natomiast Zagadka przybyła w pełnym składzie i mocno zmotywowana. Pierwsze 10 minut i nic nie wskazywało na to, żeby faworyt nie wygrał tego spotkania. Może nie jakaś wielka przewaga, ale dobra gra w ataku i przyzwoita obrona pozwoliła drużynie Fantastic Four wygrać tą odsłonę pięcioma punktami. Jednak od drugiej kwarty to Zagadka przejęła kontrolę na boisku. Grała bardziej składnie, szybciej i oddawała rzuty z przygotowanych pozycji. Natomiast w drużynie mistrzów widać było spadek kondycji. Grali wolniej i na słabej skuteczności. Lider Fantastycznych Rafał Jabłoński nie miał dobrego dnia. Zdobywał punkty, ale na niskiej skuteczności. Zaczynała się też zarysowywać przewaga liczebna Zagadki. Po zmianie stron przebieg spotkania się nie zmienił. Zawodnicy zagadki dobrze dzielili się piłką czym rozmontowali całkowicie obronę Fantastycznych i powiększali swoją przewagę. Ze zwiększającą się przewagą beniamina, spadała wola walki u Fantastic. Czwarta kwarta to już dopełnienie formalności i wbicie ostatniego gwoździa do trumny aktualnego jeszcze mistrza ligi. I tak oto sensacyjne zwycięstwo odniosła drużyna Zagadki, która dzięki temu zwycięstwu zwiększyła swoje szanse na udział w Play Off.

Fantastik Four   Zagadka
Zawodnik   Zawodnik
Rafał Jabłoński 26 Punkty 18 Krystian Waliszewski
Emil Jagielski 5 Asysty 6 Damian Mikiewicz
Rafał Jabłoński 15 Zbiórki 15 Tomasz Gawłowski

Drugi mecz dnia to spotkanie WPW z MSK. W poprzedniej rundzie rozgrywek sensacyjnie wygrali młodzi koszykarze, tak więc to spotkanie też zapowiadało się interesująco. Wielu kibiców zastanawiało się, czy młodzież ponownie sprawi niespodziankę.

Drużyna 1kw 2kw 3kw 4kw T Wynik
Wściekłe Pięści Węża 11 21 27 34 93 Win
MSK OSiR 22 9 12 13 56 Loss

Pierwsza kwarta to mocne uderzenie MSK, która narzuciła swój styl gry. Czyli szybkie akcje, dokładne podania i wykorzystywanie sytuacji rzutowych. Drużyna Węży nie nadążała w obronie, a w ataku chciała grać też szybko jak młodsi koledzy z drużyny przeciwnej. Jednak niska skuteczność i niedokładność Pięści rzucała się w oczy. Pierwsze 10 minut wysoko wygrane przez graczy MSK i ponownie niespodzianka wisiała w powietrzu. Druga kwarta i chyba drużyna WPW dobrze wykorzystała przerwę by zmienić styl gry. Wyraźnie spowolnili grę, przez co stała się bardziej dokładna. Spowolnienie gry pozwoliło też starszym zawodnikom efektywniejsze szanowanie kondycji. Pierwszy gracz który dał sygnał do odrabiania strat to Zbyszek Stańczak. On to dzięki sile fizycznej opanował pomalowane i celnymi rzutami spod kosza odrabiał straty. Na przerwę WPW schodziło z jedno punktowym prowadzeniem. Po zmianie stron zawodnicy OSiRu nadal nie potrafili narzucić stylu gry, który zaprezentowali w pierwszej kwarcie. Akcje wyglądały dobrze, ale skuteczność gdzieś zniknęła. W obronie też wydawało się, że robią wszystko dobrze, ale piłka i tak odnajdowała drogę do ich kosza. Wynik na tablicy pokazywał, że Węże odjeżdżają i raczej tego meczu już nie przegrają.
Ostatnia kwarta to już ogromna przewaga Wściekłych Pięści Węża. Te dziesięć minut wygrali różnicą 21 punktów i zmyła blamaż porażki z poprzedniej rundy. Zawodnicy OSiRu choć się starali to jednak tego dnia nie znaleźli argumentów by zatrzymać rozpędzone od drugiej kwarty Węże.

Wściekłe Pięści Węża   MSK OSiR
Zawodnik   Zawodnik
Zbigniew Stańczaki 42 Punkty 23 Jakub Joppek
Tomasz Pabiś 9 Asysty 3 Kuba Woźniak
Zbigniew Stańczak 18 Zbiórki 12 Kuba Woźniak

A za tydzień ciąg dalszy zmagań na OSiR Garden.
11:00 – Wściekłe Pięści Węża vs Zagadka
12:00 Kasztaniaki vs MSK OSiR
Sympatyków pomarańczowej serdecznie zapraszamy na halę i dopingowanie drużyn.