Drugi mecz otwarcia

Drugi mecz dnia otwarcia nowego sezonu przyniósł zdecydowanie więcej emocji niż sam mecz otwarcia. Po pierwszej kwarcie sporą niespodziankę sprawił najmłodszy zespół tej edycji – MSK OSiR prowadząc 4 punktami. W zespole przeciwników widać było sporo nerwowości, brak zgrania i zarysu jakiejkolwiek taktyki. Po pierwszej przerwie jednak Kasztaniaki odbudowały swoją mentalność, przyspieszyli i wyszli na prowadzenie nie oddając go już do końca spotkania. W zespole Kasztaniaków na szczególne wyróznienie zasługiwał Karol „Maszyna” Śliwiński – zdobywca 50 pkt. i główny motor napędowy swojej ekipy. Z drugiej strony na wyróżnienie zasługuje Jakub Woźniak, który z kolei był siłą napędową MSK i motorycznie i technicznie nie ustępował swoim  starszym kolegom. Mecz ciekawy przeciwstawiający dobrą taktykę i organizację lecz słabszą atletykę drużynę Coacha M. z radosną koszykówką Kasztaniaków.

Najlepsi zawodnicy meczu:

ŚLIWIŃSKI Karol Kasztaniaki

WOŹNIAK JakubMSK OSiR

 

Wyniki

Drużyna1kw2kw3kw4kwTWynik
MSK OSiR2412141565Loss
Kasztaniaki2019222081Win

MSK OSiR

Zawodnik 2Ce 2Pr 1Ce 1Pr 3Ce 3Pr REB AST PF STL BLK PTS
WOŹNIAK Kuba71613274104021
CHMIEL Szymon240401101004
GÓRSKI Kajetan230000201004
JOPPEK Jakub51013026001011
KOSEL Jakub000013300013
ZAREMBA Łukasz460000710008
TROCHIMCZUK Kornel450000212008
CACKOWSKI Joel350002130106
Suma274921031526646165

Kasztaniaki

Zawodnik 2Ce 2Pr 1Ce 1Pr 3Ce 3Pr REB AST PF STL BLK PTS
FELIKS Jakub6700172531015
POCZUJKO Adrian150000800212
KUCIER Krzysztof4100001313208
PIĄTEK Dawid272201703016
ŚLEDŹ Tomasz050000101100
ŚLIWIŃSKI Karol222701236514050
Suma35612331227111110281
PozycjaDrużynaMZWPORKosz.Zd.Kosz.St.BilansPunkty
111010835732
21108165162
31016581-161
410135108-731
50000000

Mecz otwarcia

No i wystartowali. Mecz otwarcia zapowiadał się bardzo ciekawie – przynajmniej studiując składy zespołów na ten sezon. Na przeciw siebie stanęli obrońcy tytułu mistrza Oldskull oraz bardzo zmotywowane na ten sezon Wściekłe Pięści Węża. No niestety mistrzowie w mocno okrojonym składzie nie byli w stanie w jakikolwiek sposób przeciwstawić się Wężom. WPW dominowała praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła co dało wymierny wynik końcowy tego spotkania – plus 73. Mecz bez historii, który po prostu się odbył. Miejmy nadzieję że jednak Oldskulle szybko się otrząsną po tej porażce i wejdą na właściwe tory przysparzając nam jeszcze swoją grą wiele radości a swoim przeciwnikom nielada problemów. Natomiast Pięściarzom życzymy dalszej determinacji w dążeniu do celu.

Zawodnicy meczu:

STAŃCZAK ZbigniewWściekłe Pięści Węża

FILAR TomaszOldskull

 

Wyniki

Drużyna1kw2kw3kw4kwTWynik
Oldskull61091035Loss
Wściekłe Pięści Węża24281640108Win

Oldskull

Zawodnik 2Ce 2Pr 1Ce 1Pr 3Ce 3Pr REB AST PF STL BLK PTS
BOROWSKI Marek010017022103
BUJNIK Paweł61823025111014
PIOTROWSKI Bartłomiej000000340000
FILAR Tomasz61300033112212
TOMCZEWSKI Tomasz31002011101006
Suma15422512312854235

Wściekłe Pięści Węża

Zawodnik 2Ce 2Pr 1Ce 1Pr 3Ce 3Pr REB AST PF STL BLK PTS
MATEJCZUK Sławomir4500392300017
STAŃCZAK Zbigniew1012122812312027
GÓRALSKI Piotr1013000010000120
PABIŚ Tomasz51502267212016
STOPERA Maciej480004280108
OBŁOJ Dariusz713121311222118
STALKA Przemysław130000211002
Suma4169268304619572108

PozycjaDrużynaMZWPORKosz.Zd.Kosz.St.BilansPunkty
111010835732
21108165162
31016581-161
410135108-731
50000000

Już w tym tygodniu ruszamy

Zgodnie z zapowiedziami zapraszamy wszystkich już w najbliższą niedzielę, tj. 15.10.2017 na kolejkę otwarcia nowego sezonu Świnoujskiej Basket Ligi. Mimo mniejszej liczby zgłoszonych zespołów rozpoczynający sezon zapowiada się ekscytująco – poziom drużyn się wyrównał – i przed rozpoczęciem zmagań tej edycji bardzo trudno wskazać zdecydowanego faworyta do tytułu Mistrza ŚBL.

Zatem zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w meczach, kibicowania oraz wspierania naszego projektu.

No Basket, No Fun.

11:00
ŚBL 2017/18
Sezon 2017/18
Hala OSiR Świnoujście

Wściekłe Pięści Węża vs MSK OSiR

12:00
ŚBL 2017/18
Sezon 2017/18
Hala OSiR Świnoujście

Dajcie Nam Wygrać vs Oldskull

 

No to ruszamy

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejną odsłonę Świnoujskiej Basket Ligi.

Już 15.10.2017  o godz. 11.00 meczem Oldskull – Wściekłe Pięści Węża rozpoczną się rozgrywki nowego sezonu ŚBL.

W tym sezonie zagra pięć zespołów  – Oldskull, Wściekłe Pięści Węża, Kasztaniaki, Dajcie Nam Wygrać oraz MSK OSiR. System ustalono na trójetamowy. Pierwszy etap – Runda Zasadnicza w której każdy zespół zmierzy się trzykrotnie z pozostałymi zespołami. Po zakończeniu Rundy zasadniczej do następnego etapu – Play Off – zakwalifikują się najlepsze cztery zespoły. Grać one będą na zasadzie 1-4 i 2-3 do dwóch wygranych meczy. Po Play Off nastąpi kolejka finałowa w której to o III miejsce zagrają zespoły które przegrały w rundzie Play Off , natomiast zespoły, które tą rundę wygrały zmierzą się ze sobą o I miejsce i tytuł Mistrza Świnoujskiej Basket Ligi.

Prosimy o zapoznawanie się z informacjami, które sukcesywnie będą się ukazywały na naszej stronie.

Zatem zapraszamy serdecznie na Halę OSiR „Wyspiarz” do wzięcia czynnego udziału w zawodach oraz do kibicowania swoim ulubieńcom. 

No Basket, No Fun.

Zgłoszenia

W dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia zespołów do kolejnej edycji Świnoujskiej Basket Ligi. Jak do tej pory oficjalnie zgłosił się jeden zespół.

Niezbędnym minimum aby Liga wystartowała jest zgłoszenie 5 zespołów. Przy takim założeniu system rozgrywek przedstawiałby się następująco:

Runda Zasadnicza – 3 kolejki „każdy z każdym” – 15 kolejek (niedziel)

Play Off – najsłabszy zespół rundy zasadniczej odpada, pozostałe cztery grają w parach (1-4, 2-3) do dwóch zwycięstw – max 3 kolejki (niedziele)

Finały – mecz o 3 miejsce rozegrają zespoły które przegrały w rundzie Play Off i mecz o mistrzostwo ŚBL – zwycięzcy z Play Off.

Pierwsze mecze odbyłyby się 15.10.2017 r. a zakończenie przy maksymalnym wykorzystaniu liczby spotkań 18.03.2018 r.  Przedział czasowy obejmuje 2 weekendy specjalne – Świąteczne Święto Koszykówki oraz Superpuchar Ligi (Mecz Gwiazd Lig).

Wstępna kalkulacja finansowa wpisowego oscyluje w kwocie 850-900 zł od drużyny.

Zatem serdecznie zapraszamy do rejestracji zespołów (www.swibas.pl/formularz-zgloszeniowy/) bo czasu już coraz mniej – przyp. rejestracja do 29.09.2017 r. Serdecznie zapraszamy

Nowy sezon czas zacząć

Witamy po wakacjach.

Powolutku przymierzamy się do nowego sezonu rozgrywek Świnoujskiej Basket Ligi.  Trwają prace nad przygotowaniem nowego, atrakcyjnego programu ŚBL w którym zawita parę niespodzianek. 

Formuła rozgrywek generalnie się nie zmienia – zespoły 4- osobowe, hala OSiR Square Garden Świnoujście, organizator – OSiR Wyspiarz.

Aby zrealizować projekt potrzebnych jest co najmniej 6 drużyn – no i tutaj krążą w kuluarach pogłoski, że to będzie największym wyzwaniem  sezonu 2017/18. Miejmy nadzieję że to tylko pogłoski a całe środowisko koszykarskie stanie na wysokości zadania, zepnie się i stworzy niezbędne minimum do rozegrania Świnoujskiej Basket Ligi. W związku z powyższym można już dokonywać zgłoszeń drużyn na adres: swinoujskibasket@gmail.com bądź poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie >> Formularz <<. Na zgłoszenia czekamy do 29.09.2017r.  Uruchomiony został także wątek na naszym forum dotyczący zgłaszania się zawodników, którzy nie są w żadnym z zespołów a z chęcią zagraliby w tej edycji – Wolni Strzelcy.

Zapraszamy do gry, czekamy jak zwykle na wasze zgłoszenia, propozycje, uwagi oraz do śledzenia zmian i komunikatów na naszej stronie www.swibas.pl.

Pozdrawiamy. No Basket, No Fun.