Zakończenie II rundy rozgrywek – czas na Play Off

W minioną niedzielę miało miejsce zakończenie II rundy tej edycji Świnoujskiej Basket Ligi. Tego dnia odbyły się dwa ostatnie spotkania, które ustaliły pary Play Off.

W pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły Pomyłki i Wściekłych Pięści Węża. Faworytem tego spotkania był zespół Pomyłki ale WPW postawiło im wysoko poprzeczkę. Mecz bardzo wyrównany w średnim tempie. Mogliśmy zobaczyć miejscami fajną obronę z obydwu stron i tylko nieco lepsza dyspozycja rzutowa pozwoliła  Pomyłce odnieść kolejne zwycięstwo. & punktów zaliczki po pierwszej połowie Pomyłki i jak zwykle fatalna III kwarta Węży dała prowadzącym dość wysoki komfort rozgrywania reszty spotkania lecz w ostatniej odsłonie meczu nastąpiło przebudzenie WPW i niemalże doprowadzili do wyrównania wyniku. Zaczęło się nerwowo lecz pogoń WPW kosztowała dużo siły co wykorzystali przeciwnicy i utrzymali w ostatnich minutach korzystny dla siebie wynik – ale kto wie czy nie byłoby niespodzianki gdyby kwarta trwała jeszcze jakieś dwie minuty. Nie mniej jednak zwycięzcom gratulujemy zimnej krwi a WPW dobrej walki.

Najlepszymi zawodnikami tego spotkania swoich drużyn zostali

Piotr KAŁAMAŃSKI – Pomyłka

Maciej STOPERAWściekłe Pięści Węża

Drugie spotkanie dnia ustaliło kto wyjdzie z pierwszego miejsca do play off. To drużyna Fantastic Four została liderem po tej rundzie. Wracając do meczu – kolejne dobre spotkanie tego dnia. Fantastyczni w nieco okrojonym składzie – bez swoich wysokich grała przeciwko o dziwo w sporym składzie Kasztaniakom. Kasztaniaki dobrze weszły w grę i co rusz zdobywały punkty. Przeciwnicy nieco jakby pogubieni nie mogli złapać rytmu i chyba brakowało pomysłu na grę. Kasztany sukcesywnie powiększały swoją przewagę i na drugą połowę meczu wychodzili z 15 punktową przewagą. I wydawałoby się że kontrolują przebieg spotkania i jeśli nie zdarzy się coś nieprzewidzianego to spokojnie powinni wygrać to spotkanie. Ale jednak wydarzyło się inaczej. Kasztaniaki w III kwarcie zaliczyli „zacięcie” co skrzętnie wykorzystali Fantastyczni. Sygnał do boju dal Paweł Bujnik który w niespełna półtorej minuty zdobył 10 punktów i zniwelował stratę do 6 punktów. Kasztaniaki stanęli nieporadnie próbując coś tam skonstruować a Fantastyczni złapali wiatr, przyspieszyli i na koniec kwarty byli już na prowadzeniu. W IV kwarcie gra się wyrównała lecz dalej była kontrolowana przez F4, którzy pod nieobecność już Karola MASZYNY Śliwińskiego systematycznie dokładali do przewagi punkty aby ostatecznie wygrać całe spotkanie.

  

Uznanie w oczach arbitrów zyskali:

Paweł BUJNIKFantastic Four

Karol ŚLIWIŃSKI Kasztaniaki

A od przyszłej niedzieli tj. 24.02.2019 r. zapraszamy na ostatnią przed Wielkimi Finałami rundę Świnoujskiej Basket Ligi – Play Off.